ارسال شده در ۱۱ آذر ۱۳۹۵

مقایسه پارتیشن تک جداره و دوجداره ام دی اف

پارتیشن های تک جداره و دوجداره هر دو کار تفکیک و جداسازی فضاهای اداری را به خوبی انجام می دهند ولی از نظر ظاهری و همچنین کارآیی متفاوت می باشند.در ذیل به شرح این دو محصول می پردازیم

پارتیشن

پارتیشن اداری

 

 

۱- پارتیشن دوجداره :

به قطر ۱۶ میلیمتر تشکیل شده است که MDF پارتیشن دوجداره از دو لایه شیشه ۴ میل فلوت و دو لایه مابین این دو لایه شیشه از پرده کرکره طرح سوئدی استفاده گردیده که دارای دو حالت سایه و روشن می باشد.قابل ذکر است از بارزترین کاربردهای آن می توان به تغییر میزان نور و کنترل دید اشاره نمود

 

پارتیشن

پارتیشن اداری

این نوع پرده ها در جهت عمودی قابل حرکت نیستند که این امر باعث ماندگاری و افزایش طول عمر آنها می گرد.د یکی دیگر از کاربردهای پارتیشن دوجداره عایق بودن آن در برابر صدا می باشد که می تواند محیطی آرام و به دور از هیاهو را برای شما مهیا ساز.د در محیط هایی که نیاز به اجرای این محصول تا سقف باشد این قابلیت وجود دارد تا نسبت به اشکال مختلف سقف شامل گچ بری های کناری و … تغییر حالت داده و متخصصان در امر اجرا ،آن را به بهترین شکل ممکن نصب و اجرا نمایند.

۲- پارتیشن تک جداره :

در این محصول از یک ام دی اف به قطر ۱۶ میلیمتر و شیشه ای به قطر ۴ میلیمتر استفاده شده است

پارتیشن

پارتیشن اداری

در این نوع پارتیشن از پرده های ولوم دار استفاده نمی شود بنابراین قابلیت کنترل دید در آنها وجود نداشته و می توان به صورت ثابت و با استفاده از سند بلاست شیشه ها دید را محدود نمود.همچنین می توان لوگو ،آرم و علائم مخصوص شرکت ها یا ارگان های مختلف را بر روی آنها حک نمود.
قابل ذکر است در صورت نیاز کارفرما به استفاده از درب،حداقل ارتفاع قابل اجرای پارتیشن در هر دو محصول فوق ۲۱۳ سانتیمتر می باشد.

تلفیق پارتیشن دوجداره و کمد ایستاده

امروزه ایده آل ترین گزینه برای تفکیک فضاهای اداری استفاده از پارتیشن می باشد. پارتیشن ها فضای کمی را اشغال کرده و همچنین در زیباتر شدن محیط پیرامون نیز تاثیر بسزایی دارند

از طرف دیگر امروزه با رشد و پیشرفت مشاغل و شرکت ها و ورود پرسنل جدید معمولاً ادارات با مشکل کمبود فضا و امکانات لازم مواجه می گردند که همین امر باعث نابسامانی و همینطور پایین آمدن راندمان کاری کارمندان و مدیران می شود. از الزامات محیط های اداری نیاز به فضایی تفکیک شده و در عین حال دارای امکاناتی همچون کمدهای زمینی و فایل می باشد و با وجود فضای کم این امر میسر نبوده و یا به سختی و با کوچک کردن فضا به دست می آید. این امر متخصصان و طراحان گروه پارتیشن ساز را بر آن داشت تا با یک طراحی خلاقانه و تولید پارتیشن های ترکیبی این مشکل را برطرف نمایند.

پارتیشن

کمد اداری ایستاده

پارتیشن های ترکیبی:

این نوع از پارتیشن ها از تلفیق کمد ایستاده و پارتیشن های دوجداره شیشه ای بوجود می آید که علاوه بر جداسازی فضا ،با جادار بودن کمدها مشکل کمبود فضای شما را نیز برطرف خواهند کرد. همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید این ترکیب از نظر ابعاد و اندازه با پارتیشن ها برابر بوده و در هر دو از یک متریال و رنگ بندی استفاده می کنند تا با تلفیق این دو محصول بتوانند محیطی زیبا را بوجود آورند.

از لحاظ ظاهری سعی شده تا کمترین تفاوت را بین این دو محصول حس کنید.شایان ذکر است هر دو نیمه ام دی اف بوده و با قرار گرفتن در کنار هم ترکیبی زیبا را خلق می نمایند. پایه های استیل بکار رفته در زیر کمدها زیبایی خاصی به آن می بخشد و برای نظافت نیز گزینه مناسبی می باشد. درب های شیشه ای دارای یراق آلات درجه یک بوده و این اطمینان را به شما می دهند که در محیطی امن و همراه با آرامش به کار خود ادامه دهید.

دسترسی کمد ها می تواند از هر دو طرف باشد و این امر بسته به نیاز شما قابل تغییر خواهد بود.

 

پارتیشن

پارتیشن و کمد اداری ایستاده

انواع طرح های پارتیشن شیشه ای

یکی از خصوصیات پارتیشن های اداری محدود کردن دید در دو طرف آن است که بنا به جنس و طراحی پارتیشن ایده های مختلفی برای انواع آن وجود دارد مثلاً در پارتیشن شیشه ای با ساختار خاص خود که از پروفیل۴۰ میلیمتر به همراه شیشه ۱۰ میلیمتر تشکیل می شود راهکارهای متفاوتی وجود دارد.        

در این پارتیشن ها از چند تکنیک جهت کنترل دید بدون کاهش نور استفاده می گردد که در ذیل به چند نمونه از آن اشاره می کنیم.                                                        

– استیکر: یکی از آیتم هایی است که به دلیل طرح های گوناگون ،قیمت مناسب و سرعت در انجام کار طرفداران زیادی دارد.مزیت دیگر این محصول قابلیت تعویض آن می باشد.

پارتیشن

پارتیشن شیشه ای

– سند بلاست: در پارتیشن های شیشه ای معمولاً یک طرف آن را سند بلاست می کنند و با این روش می توان شیشه را کاملاً مات کرد و یا با استفاده ازدستگاه CNC از طرح های مختلفی اعم از طراحی لوگوی شرکت ها و طرح های مورد نظر کارفرمایان بهره برد و آن را اجرا نمود

– چاپ: در این نوع محصول در مرحله اول شیشه را سند بلاست کرده و بعد پرینت گرفته می شود.طیف رنگ ها در این محصول متنوع می باشد و ابعاد چاپ آن ۳×۲ متر می باشد.

پارتیشن

پارتیشن شیشه ای

– ساتینا: شیشه های ساتینا نسل جدیدی از شیشه های مات می باشد که بهترین آیتم جهت تفکیک فضاهای محصور بوده و به علت مات بودن آن دید را نیز کنترل می کند که یکی از مزیت های آن نظافت آسان است به این دلیل که این شیشه از درون مات است و به هیچ عنوان اثر دست و یا چربی بر روی آن نمی ماند.

– شیشه های رنگی:
برای ایجاد یک فضای دلنشین و شاد می توان از شیشه در انواع طیف های رنگی موجود در بازار استفاده نمود.البته جذابیت رنگ هایی مانند دودی،برنز و رفلکس را نیز نباید از قلم انداخت. استفاده از شیشه های رنگی در قالب پارتیشن شیشه ای تنها با تفکر محدود کردن دید و جداسازی محیط استفاده نمی شود بلکه برای تکمیل رنگ و دوچندان شدن زیبایی فضا ایده مناسب تری می باشد. لازم بذکر است که از ترکیب شیشه های رنگی و استیکر می توان به طرح های بی نظیری دست یافت.

 

پارتیشن

پارتیشن شیشه ای طرح دار

مقایسه درب های بازشو و ریلی پارتیشن شیشه ای

درب های ریلی مزایای فراوانی دارند.در این درب ها که با سیستم رولینگ اجرا می شود ،دستگیره و قفل به صورت جداگانه بر روی درب نصب می گردند.برای نصب قفل بر روی این سیستم حتماً باید درب به سمت دیوار باز و بسته شود.

پارتیشن

در شیشه ای

لازم به ذکر است در صورتیکه دو طرف درب ،شیشه به کار رفته باشد امکان نصب قفل وجود ندارد و تنها راه نصب قفل بر روی زمین می باشد که برای این نوع پارتیشن ایده ال به نظر نمی رسد.

در این سیستم نهایت سایز درب ۱۰۰ سانتیمتر بوده اما در سیستم لولایی سایز درب تا ۱۲۰ سانتیمتر هم قابلیت اجرا دارد.
در این نوع درب ها که سیستم آن متداول تر و قدیمی تر می باشد با دو لولای کمری اجرا می شود که دستگیره و قفل برروی هم سوار می شوند.

پارتیشن

در شیشه ای

یکی از معایب این درب ها اشغال کردن فضایی است که درب بر روی آن باز می شود.
این درب ها با دو نوع لولا اجرا می شود,لولای ۱۸۰ درجه و۹۰ درجه.
لولای ۱۸۰درجه محصول کشور ایتالیا می باشد که برای بعضی محیط ها شرایط مطلوبی را مهیا می کند.

پارتیشن

در ریلی شیشه ای

از مزایای این نوع محصول می توان به موارد ذیل اشاره نمود: – عایق بودن در برابر صدا -نور کافی در محیط اطراف – دید نسبتاً محدود که در طول روز باعث خستگی کارمندان و مدیران نمی شود. -تنوع در رنگ و طرح شیشه ها که قدرت انتخاب بیشتری را به کارفرمایان ارائه می دهد.

مقایسه پارتیشن ام دی اف با پارتیشن آلومینیوم هشت پر

پارتیشن های دوجداره ام دی اف این قابلیت را دارد که تا سقف و یا به صورت نیمه اجرا شوند در صورتیکه در پارتیشن های آلومینیوم هشت پر اجرا شدن به صورت نیمه ، به دلیل قطر کم و عدم استحکام لازم در برابر ضربه از مقاومت لازم برخوردار نبوده و خارج از استاندارد می باشد.

پارتیشن دوجداره ام دی اف متشکل از دو لایه شیشه و دو لایه ام دی اف به قطر۱۶میلیمتر و پرده کرکره به همراه ولوم می باشد که یکی از مزایای این محصول عایق بودن ۶۰ الی۷۰ درصدی در برابر صدا بوده که این امر باعث استقبال زیاد مدیران جهت استفاده در اتاق جلسات،امور مالی و کارشناسی گردیده است.

پارتیشن

پارتیشن آلومینیومی

از سوی دیگر در پارتیشن های آلومینیومی به علت قطر کم و استفاده از ام دی اف ۸ میلیمتری و شیشه تک جداره که در نهایت باعث کیفیت پایین این محصول گردیده،امکان عایق بودن در برابر صدا وحرارت به هیچ عنوان وجود ندارد

یکی دیگر از مزایای پارتیشن دوجداره ام دی اف استحکام بالای آن به دلیل قطر زیاد،وزن سنگین تر و نصبی مقاوم تر است که در مقایسه با پارتیشن آلومینیومی که نصب آن به صورت پیچ ومهره بوده و با تکان های شدید و باز و بسته شدن درب ها دچار لقی می گردد و نیاز مداوم به رگلاژ دارد،گزینه بهتری به حساب می آیند.

پارتیشن

پارتیشن آلومینیومی

در پارتیشن های دوجداره ام دی اف به سبب استفاده از پرده کرکره ولوم دار این امکان به مشتری داده می شود که بتواند نور محیط را کنترل کرده و در مواقع ضروری آن را به صورت سایه و یا روشن در آورد در صورتیکه این ویژگی در پارتیشن های آلومینیومی وجود ندارد.در این محصول جهت کنترل دید از ام دی اف به صورت نیمه استفاده می گردد که این امر باعث کمتر شدن نور محیط و عدم دید کافی می شود.

 

از لحاظ ظاهری نیز مطمئنن به علت تنوع فراوان پارتیشن های ام دی اف در انتخاب رنگ، طرح و پرده کرکره طرح سوئدی که به آن جلوه خاصی می بخشد،نمی توان آنها را با پارتیشن های آلومینیومی هشت پر مقایسه نمود.

 

دسته :

پربازديدترين ها

برچسب ها

آخرین جستجوها

از مطالب مشابه اين مطلب ديدن کنيد.

ارسال ديدگاه

3
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
گروه مهندسی طرح و ساخت پادنا آموددانلود آهنگ غمگین Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
دانلود آهنگ غمگین
Guest

عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید شما

یوسف آباد-تقاطع ولیعصر (عج) و مطهری – خیابان لارستان – نبش کوچه پور فلاح پلاک۱۸
021-88854833