ارسال شده در ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

طراحی نمای موزه

همکاری نزدیک بین اس اف موما (موزه هنرهای مدرن سانفرانسیسکو) و گروه معماری اسنوهتا، به منظور طراحی نما موزه جدید، فضایی متعامل و منحصر بفرد خلق نموده است.
ارتباطات شهری و تعامل با همسایگی های این سایت به دقت در نظر گرفته شده و سعی شد است تا از مزایای چشم انداز ها و محیط خارجی در فضاسازی های موزه استفاده گردد.

نمای مدرن

ساختمان موما سانفرانسیسکو

ایجاد یک مسیر پیاده جدید در سراسر موزه و یک ورودی عمومی محلی و فعال، ارتباطات این سایت با خیابان های اطراف آن را به خوبی برقرار نموده است. نمای شرقی این بنای ایکونیک از این فضای الحاقی که اسنوهتا ان را طراحی نموده است از آب ها و مه سانفرانسیسکو الهام گرفته شده است.

این نما از ۷۰۰ فرم منحصر ساخته شده از پنل های فایبر مسلح با شیشه ساخته شده است. در طول روز، حرکت نور و سایه ها برا روی این سطح مواج، تصویر منحیز بفرد و پویا ایجاد می کند.

کرگ دیکرز، همکار موسس اسنوهتا و مدیر گروه طراحی و اجرای اس اف موما، می گوید: ” طرح ما به دنبال ایجاد تجربه ای تازه و نامحدود ست و در سال های اینده می تواند به طیف متنوع و گسترده ای از بازدیدکنندگان را برای دیدن مجمموعه های بی نظیر این موزه دعوت کند و ارتباطی تنگاتنگ بین بازدیدکنندگان و موزه به وجود بیاورد. تمامی حواس انسان با این تجربه ی فضایی جدید درگیر می شود.”

“نور بی نظیر روز در پلکان مجموعه، بازدیدکنندگان را بین طبقات راهنمایی می کند و گالری ها را به فضاهایی راحت و ارام برای تماشای اثار هنر بدل می سازد. تراس ها فضاهایی برا مگث و تعامل به وجود می اود و های تازه، نور و چسم اندازها را میان گالری ها به جریان می انندازد.

موزه هنرهای مدرن

ساختمان موما سانفرانسیسکو

بازدیدکنندگان باید احساس کنند که این ساختمان از یکی از عالی ترین شهرهای دنیا الهام گرفته شده است؛ سانفرانسیسکو.”

دسته :

از مطالب مشابه اين مطلب ديدن کنيد.

ارسال ديدگاه

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
یوسف آباد-تقاطع ولیعصر (عج) و مطهری – خیابان لارستان – نبش کوچه پور فلاح پلاک۱۸
021-88854833