یک پروژه معماری در سه فاز انجام می شود که در این روند، معماری نمود پیدا می کند. این سه فاز می بایست به صورت سلسله مراتب پشت سر هم قرار گیرد که شامل فاز صفر، یک و دو معماری می باشند.

فاز صفر معماری

فاز صفر معماری به فاز مطالعات و کسب اطلاعات در ارتباط با خواسته های پروژه و الزامات شرایط محیطی و قوانین و استاندارد ها گفته می شود. در این مرحله شرایط اقلیمی محدوده سایت پلان، دسترسی های اصلی و فرعی سایت پلان، نحوه قرارگیری بنا در سایت پلان، انواع فضاها و عملکرد فضا ها و نحوه ارتباطات این فضاها و … مورد مطالعه قرار می گیرد.

فاز یک معماری

فاز یک معماری روند سازمان دهی به اطلاعات کسب شده در فاز صفر می باشد. این فاز معماری منجر به ارایه پیش طرح های اولیه یا نقشه های فاز یک معماری که برای ارایه جهت اخذ مجوز های لازم برای ساخت اعم از شهرداری یا بخش داری الزامی می باشد. خروجی های این فاز شامل پلان ها و طراحی اولیه حجم با محاسبه و ارایه متریک فضاها می باشد (کانسپت حجم در این مرحله شکل می گیرد).

فاز دو معماری

فاز دو معماری شامل ارایه نقشه های اجرایی ساختمان یا نقشه های فاز دو معماری براساس نقشه های فاز یک می باشد. در این نقشه ها نحوه اجرا و جزییات اجرای پروژه بیان شده است. این نقشه ها جهت اجرا یا ارایه به پیمانکاران اجرایی آماده می گردد. خروجی های فاز ۲ معماری شامل : توضیح نوع متریال ها در هر بخش ، کف و سقف سازی ، جزییات مربوط به نازک کاری و شیب بندی ها و جا نمایی محل عبور تاسیسات (رایزر ها و داکت ها و … ).

ارائه پلان معماری

یکی از خدمات شرکت پادنا آمود ارائه نقشه های فاز ۱ معماری شامل نقشه های قرارگیری بنا، پلان معماری طبقات، برش طبقات مطابق با قوانین و آیین نامه های به روز شهرداری ها و نواحی جهت دریافت مجوزها و تاییدیه های می باشد.

طراحی نما

طراحی نمای کلاسیک خیابان کارگر

نمای کلاسیک شاه آبادی 

 

 از آنجایی که اولین ارتباط افراد با یک پروژه ساختمانی از طریق نمای خارجی آن شکل می گیرد،نمای ساختمان تاثیر بسزایی در تلقی و برداشت اشخاص از کیفیت و نوع ساخت پروژه شما دارد. یک طراحی و اجرای جذاب و با کیفیت در ظاهر ساختمان شما می تواند اثری شاخص و به یاد ماندنی را در ذهن بیننده تداعی کند. طراحی نمای ساختمان   با توجه به رقابت بازار مسکن و همچنین بالا رفتن توقع و سلیقه کارفرمایان امری ضروری است.

با توجه به سیاست های جدید شهرداری ها بر لزوم ارائه طرح های ۳ بعدی پیش از شروع اجرای نما و همچنین انتظار کارفرمایان در مشاهده طرح نما پیش از پرداخت هزینه اجرا، شرکت پادنا آمود را بر آن داشت که با بکارگیری مهندسین مجرب و متخصص به ارائه طرح های متنوع در سبک های متفاوت و مطابق با انتظارات کارفرمایان بپردازد. از دیگر تعهدات این شرکت ارائه نقشه های فاز ۲ معماری از طرح های ارائه شده با استفاده از نرم افزارهای متنوع به پیمانکاران با هدف اطمینان از صحت اجرای طرح ارائه شده می باشد.

دکوراسیون داخلی

asad moder1 (3)

طراحی داخلی اسدزاه

معماری داخلی آفرینش فضاست، فضایی که در عین زیبایی و خاطره انگیز بودن عملگرا و کارآمد نیز باشد. در واقع طراح با تنیدن اصول فنی و تخصصی معماری داخلی با حس   زیبایی شناسی ، فضایی را طراحی می‌کند که بیانگر هویت، نیاز، درک و خواسته‌های مخاطبش است. دکوراسیون داخلی، هماهنگ سازی برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه می باشد. دکوراسیون داخلی همانند سایر هنرها، دارای سبک و ریزه‌کاری‌های متفاوتی است که براساس سلیقه‌ها و نیازهای دوران، دستخوش تغییر می‌شوند.

 

معماری منظر و لنداسکیپ

معماری منظر تلفیقی از علوم مهندسی شهرسازی و مهندسی معماری استکه به طراحی و فضا سازی در محیط باز می پردازد. معماری منظر به عنوان هنر به ایجاد ارتباط میان انسان و طبیعت تمرکز دارد و  بیش از هر چیز به خلق و آماده سازی جلوه های بصیری در فضای باز و ایجاد تعادل میان مجموعه عوامل و عناصر طبیعی و مصنوع در جوامع زیستی می پردازد.

لند اسکیپ گمار

لند اسکیپ گمار

این مجموعه با هدف ایجاد شرایط و نگاهی نو به حوزه طراحی منظر، اقدام به ایجاد واحدی مستقل در بخش طراحی محوطه های ویلایی و باغ ویلاها نموده است. توجه ویژه به طراحی منظر، نقشه های معماری فاز صفر و یک، طراحی اسکیس و ارائه طرح های ۳ بعدی ساده و پیشرفته مورد توجه این شرکت قرار گرفته است. این مجموعه با بکارگیری دانش معماری در حوزه طراحی منظر و بهره گیری از متخصصان کارآزموده در بخش های نرم افزاری قادر به ارائه نقشه های مفهومی و اجرایی است.

طراحی ۳ بعدی

این مرحله موازی مرحله فاز دو معماری انجام می شود و به جزییات طراحی به صورت ارایه طرح پیش از اجرا می پردازد. این بخش شامل مشخص نمودن نوع چینش مصالح، نورپردازی ها، مبلمان، رنگ بندی ها، احجام دکوراتیو و….. می باشد.

مهندس محمد عدیلی

 

فوق لیسانس معماری

از صفحات دیگر سایت دیدن کنید.

یوسف آباد-تقاطع ولیعصر (عج) و مطهری – خیابان لارستان – نبش کوچه پور فلاح پلاک۱۸
021-88854833